Informace pro rodiče

LISTOPAD

21. listopadu - Projektový den - Tvořivé dílny (2 vyuč. hodiny)

22. listopadu  - třídní schůzka  (v 16.45 h ve 2.A), poté hovorové hodiny  (do 18.00 h)

_________________________________________________________________________

4. února 2019 - DBP v Brně (Ferda Mravenec)     

TUŽKA DO GEOMETRIE

Některé děti opět nemají vhodnou tužku do geometrie. V geometrii používáme výhradně tužku č. 3 - označení H. Tužka č. 1 (B) je vhodná do Vv (my ji nepoužíváme). Na psaní se běžně používá tužka č. 2 (HB).


KMČ

Děti obdržely nabídkový katalog KMČ nakladatelství Albatros. Objednávat je možné do 20.11.2018  (objednávkový list odevzdat v kanceláři školy, možné též využít schránku na škole, event. odevzdat třídní učitelce).

DOBRÝ ANDĚL - PODĚKOVÁNÍ

Děkuji všem rodičům, kteří přispěli finanční částkou pro nadaci "DOBRÝ ANDĚL". V naší třídě se vybrala částka 2 000 Kč, kterou jsem předala vedení školy.


TELEFONICKÉ SPOJENÍ S BUDOVOU U FLORIÁNKA

viz Informace vedení školy

Prosím, pokud se nejedná o bezodkladnou záležitost, upřednostňujte komunikaci e-mailem. Děkuji.VYUČUJÍCÍ VE DRUHÉ TŘÍDĚ - AKTUALIZACE (OD 1.11.2018)

český jazyk - Hnízdová Eva

anglický jazyk - Lásková Yveta, Machová Irena (třída půlena)

matematika - Hnízdová Eva

prvouka - Hnízdová Eva

hudební výchova - Čechovský Jan

výtvarná výchova - Hnízdová Eva

pracovní činnosti - Hnízdová Eva

tělesná výchova - dívky - Pařík Jan; chlapci - Ambrosek Roman; plavání - Šarounová JanaLOGICKÁ OLYMPIÁDA - PODĚKOVÁNÍ

Děkuji žákům Vojtěchu Blažkovi a Pavlu Šínovi za reprezentaci třídy a školy v Logické olympiádě.PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU - PODĚKOVÁNÍ

Děkuji žákům a zvláště jejich rodičům (Blažek Vojtěch, Jelínková Aneta, Kacafírek Tadeáš, Novotný Lukáš, Pláteníková Nella, Sieklíková Sofie, Šín Pavel a Tetur Lukáš) za aktivitu při podzimním sběru papíru. Za celou školu bylo celkem nasbíráno 1 948 kg papíru, a tím zachráněno 33 kusů stromů. Zvítězili jsme jak v soutěži tříd (431 kg), tak v soutěži jednotlivců  (Pavel Šín - 270 kg).ANGLIČTINA

Mgr. Machová

V angličtině bude probíhat ústní zkoušení. Při domácí přípravě je nutné zaměřit se i na písemnou formu (oprava testu).
NABÍDKA KROUŽKŮ


TĚLESNÁ VÝCHOVA

plavání - chlapci - lichý týden v měsíci  

             - dívky -  sudý  týden v měsíci    

               ROZPIS PLAVÁNÍ NALEPEN V ŽK                        

běžná hodina Tv  - chlapci - sudý týden v měsíci

                              - dívky - lichý týden v měsíci                    

            

POUZDRO

Prosím o pravidelnou kontrolu vybavenosti pouzdra: ostrouhané tužky, pastelky a především funkční pero. Je vhodné, aby děti měly v pouzdru dvě pera, pokud jim přestane psát, aby mohly ihned použít jiné. Výměna bombiček v hodině (pokud náhradní mají) velmi zdržuje. Děkuji.

pomůcky do matematiky - tužka číslo 3 - je vhodné pořídit i krytku, (trojúhelníkové pravítko s ryskou a rovné pravítko 30 cm děti dostanou)

pomůcky do Vv uložené v krabici či kufříku - vodovky, tempery, různé druhy štětců, kelímek na vodu - větší, ubrus na lavici, hadřík, voskovky, větší lepidlo ve válečku, nůžky, starší triko na převlečení (pomůcky není třeba kupovat nové, lze použít z loňského roku a event. dokoupit např. chybějící barvy v sadě temper apod.) - VŠE PODEPSAT!

obaly na sešity - tři až čtyři na velký sešit, ostatní na malé - lze opět využít z loňska

PERO

 I ve druhé třídě vyžaduji klasické bombičkové pero (nejsou vhodné rollery a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky.