Informace pro rodiče

ČERVENEC, SRPEN

Hlavní prázdniny


PODĚKOVÁNÍ - REPREZENTACE ŠKOLY A TŘÍDY

Lukáš Novotný - žák naší třídy byl členem fotbalového družstva, které vzorně reprezentovalo naši školu a Lukáš též naši třídu.  Žáci prvních až třetích tříd obsadili na letošním fotbalovém McDonald's Cupu druhé místo, když ve finálovém klání s domácími Žabčicemi prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jen krok jim tak scházel k senzačnímu postupu do okresního kola.

PODĚKOVÁNÍ - SBĚR PAPÍRU

Děkuji žákům Lukáši Teturovi, Lukáši Novotnému, Tadeáši Kacafírkovi, Haně Pavlíkové, Vojtěchu Blažkovi, Sofii Sieklíkové a zvláště  jejich rodičům za odevzdaný papír při říjnovém sběru. Jejich zásluhou 1.A odevzdala 232 kg papíru a  získala tak 6. místo v soutěži tříd.

PERO

 I ve druhé třídě vyžaduji klasické bombičkové pero (v žádném případě rollery a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky.


REKORDMAN Z 1 .APODĚKOVÁNÍ - "DOBRÝ ANDĚL"

V úterý 31.10.2017 jsem vedení školy odevzdala finanční částku 400 Kč jako příspěvek třídy 1.A pro nadaci "Dobrý anděl". Děkuji rodičům, kteří na fond přispěli.


PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vojtěchu Blažkovi a Anetě Valihrachové za reprezentaci třídy a školy v Logické olympiádě. Taktéž děkuji jejich rodičům za vstřícnost při zapojení dětí do soutěže.