Informace pro rodiče

KVĚTEN

1. 5. 2018 - Státní svátek

7. 5. 2018 - Ředitelské volno

8. 5. 2018 - Státní svátek

25. 5. 2018  - Branný den

29. 5. 2018 - fotografování tříd 1. stupně

Na základě vaší reakce na třídní schůzce ze dne 19.4.2018 bylo s fotografkou paní Škamradovou projednáno, že kdo z rodičů bude mít zájem o "První školní foto" svého dítěte, uskuteční se při společném fotografování třídy. V průběhu května dám do ŽK bližší informace o fotografování a tímto způsobem se domluvíme.

                                                       TEXT V ŽK:


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. 6. 2018 - vlastivědný výlet

       

KMČ

Dětem byly rozdány nabídky knih z nakladatelství Albatros. Objednávky do 18.5.2018.

PODĚKOVÁNÍ - REPREZENTACE ŠKOLY A TŘÍDY

Lukáš Novotný - žák naší třídy byl členem fotbalového družstva, které vzorně reprezentovalo naši školu a Lukáš též naši třídu.  Žáci prvních až třetích tříd obsadili na letošním fotbalovém McDonald's Cupu druhé místo, když ve finálovém klání s domácími Žabčicemi prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jen krok jim tak scházel k senzačnímu postupu do okresního kola.

PODĚKOVÁNÍ - SBĚR PAPÍRU

Děkuji žákům Lukáši Teturovi, Lukáši Novotnému, Tadeáši Kacafírkovi, Haně Pavlíkové, Vojtěchu Blažkovi, Sofii Sieklíkové a zvláště  jejich rodičům za odevzdaný papír při říjnovém sběru. Jejich zásluhou 1.A odevzdala 232 kg papíru a  získala tak 6. místo v soutěži tříd.

PERO

Koncem prosince budou moci  již někteří žáci začít psát perem, během ledna se budou přidávat další (záleží na uvolnění ruky, přítlaku dítěte při psaní). Nákup pera může být též vánočním dárkem. Pro první třídu vyžaduji klasické bombičkové pero (v žádném případě rollery a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky. Pro inspiraci posílám odkaz.

VÁNOČNÍ JARMARK - VYÚČTOVÁNÍ

Výtěžek z jarmarku po naši třídu činí 1 324 Kč. Celkem se prodejem vybralo 1 897 Kč, 573 Kč bylo odečteno za zakoupený materiál na výrobky (větvičky, lepidlo Herkules, tyčinky do tavné pistole, skořice, koření, celofán aj.) Podrobné vyúčtování k nahlédnutí u tř. učitelky, informace proběhne též na jarní třídní schůzce. Za utržené peníze budou nakupovány  potřeby do Vv, Pč apod. Ke konci školního roku proběhne závěrečné vyúčtování.

 Všem rodičům náleží poděkování za nákup výrobků. Zvláště bych chtěla poděkovat paní Pavlíkové za ochotu a pomoc při prodeji výrobků; též za štědrý finanční příspěvek do třídního fondu.REKORDMAN Z 1 .A

SBĚR STARÝCH MOBILŮPODĚKOVÁNÍ - "DOBRÝ ANDĚL"

V úterý 31.10.2017 jsem vedení školy odevzdala finanční částku 400 Kč jako příspěvek třídy 1.A pro nadaci "Dobrý anděl". Děkuji rodičům, kteří na fond přispěli.


PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vojtěchu Blažkovi a Anetě Valihrachové za reprezentaci třídy a školy v Logické olympiádě. Taktéž děkuji jejich rodičům za vstřícnost při zapojení dětí do soutěže.

OSTROUHANÉ TUŽKY

Vzhledem ke stále častějšímu psaní je potřeba, aby žáci měli v pouzdru alespoň 2 ostrouhané tužky. Prosím o pravidelnou kontrolu pouzdra. Děkuji.


NABÍDKA KROUŽKŮ

Čtyřlístek

Bednářová - vedoucí kroužku

úterý 17:00 - 18:00; tělocvična

Taneční

Čápová - vedoucí kroužku

středa 17:00 - 19:00, čtvrtek 16:00 - 18:00; tělocvična (pro děti bude platit jeden z termínů)

Šikovné ručky - vedoucí kroužku Nolčová (informace a přiihlášky jste již obdrželi)